Ми раді вітати Вас на сайті циклової комісії фармацевтичних дисциплін Вінницького медичного фахового коледжу ім. акад. Д. К. Заболотного (м. Вінниця)!

Загальна інформація

До складу циклової комісії фармацевтичних дисциплін сьогодні входять вісім викладачів, а саме:

Штатні викладачі:

1. Єрмощенко С.А. – спеціаліст вищої категорії

2. Черкасова Н.М. – спеціаліст І категорії        

3. Мельник Л.Д. – спеціаліст вищої категорії  

4. Глушко Н.В.– спеціаліст І категорії

5. Войтенко О.Г. - спеціаліст ІІ категорії


Викладач-сумісник:

Зайцева А.І. – спеціаліст І категорії

Викладачі-погодинники:

Бабій О.В. – спеціаліст вищої категорії, викладач-методист, к.фарм.н.

Моцяка Ю.М. – спеціаліст вищої категорії

Як самостійна одиниця циклова комісія існує з 1 вересня 2007року, а до того вона входила у склад комісії спецлабораторних дисциплін, яку очолювала старший викладач, викладач-методист, відмінник освіти України Жураківська Л.С.
    Свого часу у складі циклової комісії працювали Жураківська Л.С., Яремчук Н.Ф., Жураківська О.Ю., Наумова В.М., Климчук І.М., Павленко В.С., Стецюра Р.С., Баліцька О.П., Кудина Т.А.

Циклова комісія фармацевтичних дисциплін є випускаючою для студентів спеціальності 226 «Фармація, промислова фармація», до її складу входять 11 навчальних дисциплін, а саме:

1.     Технології.

2.     Неорганічна хімія

3.     Органічна хімія

4.     Фармацевтична хімія

5.     Технологія ліків

6.     Фармакологія

7.     Фармакогнозія

8.     Організація та економіка фармації

9.     Організація менеджменту і маркетингу у фармації

10. Основи медичного та фармацевтичного товарознавства

11. Інформаційні технології у фармації


    На сьогоднішній день за цикловою комісією закріплено два лекційних кабінети і 6 лабораторій, оснащення яких становить 97-98%. У всіх кабінетах і лабораторіях, зроблений сучасний ремонт.

    В кожній лабораторії оснащено 10-11 робочих місць, що дає змогу кожному студенту закріпити певні практичні навички під контролем викладача і самостійно. Умови лабораторій максимально наближені до аптечних. 

    Всіма викладачами циклу згідно графіків проводяться додаткові заняття та консультації. Двічі на рік головою і викладачами циклу проводяться інструктажі серед студентів та членів циклової комісії по техніці безпеки, охороні праці та протипожежній безпеці  при роботі в кабінетах і лабораторіях. Всі кабінети і лабораторії паспортизовані, мають сучасно оформлені паспорти.

    В кожній аудиторії творені і постійно оновлюються інформаційні стенди, на яких розміщені: електронні адреси сайту коледжу, сайте циклової комісії, навчальних блогів; проблема, над якою працює коледж і циклова комісія, навчальний план, тематичні плани, питання до модулів, екзаменів, приклади завдань, інструкції по техніці безпеки, критерії оцінювання, перелік рекомендованої літератури та інша важлива і корисна інформація для студентів і викладачів. 

    Згідно навчального плану спеціальності 226 Фармація, промислова фармація” викладачами циклу було розроблено робочі  навчальні програми по всіх предметах  циклу, а також програми з виробничої та переддипломної практик.

    По всіх дисциплінах  циклу розроблені комплекси навчально-методичного забезпечення теоретичних, практичних занять та самостійної роботи здобувачів освіти в паперовому варіанті, а також електронні навчально-методичні комплекси забезпечення навчальних дисциплін. Крім стандартних складових, комплекси включають електронні інтерактивні навчальні посібники, конспекти лекцій, інструктивно-методичні матеріали до практичних і лабораторних занять, ілюстративні та відеоматеріали, мультимедійні презентації, інтерактивні карти, вправи, чек-листи, кросворди, ребуси, пазли, алгоритми практичних навичок, електронну бібліотеку, глосарій тощо.

Для роботи на освітній онлайн-платформі Google Classroom за дистанційною або змішаною формою навчання всі викладачі циклу створили Google-класи та наповнили їх необхідними навчально-методичними матеріалами. Для проведення занять та контролю якості знань студентів викладачі використовують різноманітні освітні платформи та інтернет-ресурси. Найбільшою популярністю користуються платформи classtime, classkick, learningApps, Quizlet, Onlinetestpad, wordwall  та інші.  

На цикловій комісії створені і працюють навчальні блоги з фармацевтичної хімії (викладачі Бабій О.В., Єрмощенко С.А.) та технології ліків (викладачі Бабій О.В, Мельник Л.Д.)

Всі викладачі циклової комісії постійно підвищують свою педагогічну і професійну майстерність, приймаючи участь у науково-практичних заходах коледжу, міста, області та України. Користуються популярністю серед викладачів заходи, організовані Національною медичною академією післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика, Вінницькою обласною асоціацією фармацевтів «Cum Deo», Національним медичним університетом імені О.О. Богомольця, ТОВ «Група компаній МедЕксперт», «Українською Фармацевтичною Школою» та іншими субʼєктами підвищення кваліфікації.

Згідно планів роботи щорічно організовуються та проводяться викладачами циклової комісії внутрішньоколеджні олімпіади, вікторини, квести, конкурси  серед студентів спеціальності 226 «Фармація, промислова фармація» з дисциплін «Неорганічна хімія», «Органічна хімія», «Фармацевтична хімія», «Фармакологія», «Технологія ліків», «Організація та економіка фармації».

Щороку викладачі циклової комісії Єрмощенко С.А., Мельник Л.Д., Бабій О.В., Черкасова Н.М., Глушко Н.В. проводять підготовку студентів, які представляють коледж на Всеукраїнських конкурсах  професійної майстерності студентів ВНЗ І-ІІр.а. за спеціальністю «Фармація» «PANACEA».

Викладачі циклової комісії постійно беруть участь у виставках технічної творчості викладачів та студентів Вінницького медичного коледжу та коледжів Вінницької області, представляючи свої експонати. Серед них запамʼятались:

Зошит  для лабораторних та практичних робіт з органічної хімії для студентів ІІ курсу спеціальності “Фармація”. - Єрмощенко С.А., 2016. – 178с.

- Вишивка бісером та квілінг «Соняшник» (гуртківці з фармакогнозії, керівник Черкасова Н.М.)

- Патент на корисну модель № 117489 «Фармацевтична композиція у формі мазі з антивірусною та імуномоделюючою дією» - Бабій О.В., Мельник Л.Д., 2017р.

Навчальний комплекс з фармакогнозії для студентів спеціальності «Фармація» «Продукти бджільництва» (гурткова робота студентів спеціальності «Фармація», керівник Черкасова Наталія Миронівна, 2018р.

- «Збірник кросвордів з органічної хімії для студентів ІІ курсу спеціальності “Фармація”  - Єрмощенко С.А., 2019. – 31с.

- Навчальний муляж «Провідна система серця» (Глушко Н.В.).

- Навчальні пазли з фармакогнозії «Зовнішні ознаки лікарських рослин» (викладач Черкасова Н.М.,члени гуртка фармакогнозії) – 2019р.

З урахуванням демографічної ситуації, що склалася в країні, значної мережі вищих навчальних закладів, ми удосконалюємо свої взаємовідносини з ними, напрацьовуємо індивідуальний підхід до кожного з них, дбаємо про самодисципліну викладача і привчаємо до цього студента і переконані, що вся викладена робота колективу циклової комісії сприятиме здобуттю студентами глибоких міцних знань, створенню іміджу коледжу в регіоні і в Україні та конкурентоспроможності наших випускників на ринку праці.